laptop.watch

Lenovo IdeaPad 330S-15IKB mod Dell Inspiron 7375 2-in-1

Begge brugte priser, begge prishistorikker, og de fakta ingen butik oplyser. Én side, begge bærbare.

Lenovo IdeaPad 330S-15IKB

€167

1 tilbud fra butikker vi følger

Dell Inspiron 7375 2-in-1

€181

1 tilbud fra butikker vi følger

Lenovo IdeaPad 330S-15IKB er €13 billigere i dag, 7% under den anden.

Over de 3 af de sidste 90 dage, hvor begge var til salg var Lenovo IdeaPad 330S-15IKB den billigste på 3 af 3 dage, med €13 til €13, og de to lå tæt nok til, at begge priser er rimelige.

Linux-understøttelse og skærmen er begge forskellige.

Prishistorik: den laveste pris vi så hver uge

  • Lenovo IdeaPad 330S-15IKB€161 nu
  • Dell Inspiron 7375 2-in-1€174 nu

Ugen for 19 October 2026

Lenovo IdeaPad 330S-15IKBOnline Used Laptops
€161
Dell Inspiron 7375 2-in-1Online Used Laptops
€174
A break in a line is a week nobody had one. A price we saw, never a price anyone paid.
Every week, as a table
WeekLenovo IdeaPad 330S-15IKBDell Inspiron 7375 2-in-1
14 September 2026€170
21 September 2026€170
28 September 2026€170
5 October 2026€170
12 October 2026€170
19 October 2026€161€174

Hvad der adskiller dem

Ingen butik oplyser disse. Vi har selv slået dem op, og vi siger hvornår.

FaktumLenovo IdeaPad 330S-15IKBDell Inspiron 7375 2-in-1
Linux-understøttelseLinux runs on this laptop.

“Pop!_OS 22.04”linux-hardware.org, tjekket 6 September 2026.

Linux runs on this laptop, with something not working.

“1. When close de laptop (suspend) and open again, the network not work (I restart the service and restart de networkmanager but no funct), you know something abuot this??”gottahavacuppamocha.com, tjekket 23 October 2026.

Loddet RAMThe RAM can be upgraded.

“We are happy to see a free DIMM for RAM addition.”laptopmedia.com, tjekket 6 September 2026.

The RAM can be upgraded.

“Slots Two SODIMM slots”dl.dell.com, tjekket 23 October 2026.

SkærmkvalitetReviewers rate this screen well.

“Its display covers only 53% of the sRGB/ITU-R BT.709 (web/HDTV standard) in CIE1976.”laptopmedia.com, tjekket 6 September 2026.

Reviewers rate this screen poorly.

“While sharp, the Inspiron 13 7000's 13.3-inch touch-screen display is let down by dull colors and a poor maximum-brightness setting.”laptopmag.com, tjekket 23 October 2026.

Lenovo IdeaPad 330S-15IKB og Dell Inspiron 7375 2-in-1Lenovo IdeaPad 330S-15IKB og Dell Inspiron 7375 2-in-1 har hver sin egen side.